Zdravé oči v centru všeho

Pokud vás trápí problémy se zrakem, vyřešíme to. Společně. Nabízíme vám propracovanou řadu zákroků a procedur, které vám pomohou dosáhnout těch nejlepších vyhlídek. Seznamte se s léčebnými metodami, které v Ellipse clinic poskytujeme, a nechte své oči znovu naplno prohlédnout.

Laserové operace očí

Na naší klinice laserovou refrakční chirurgii s vynikajícími výsledky provádí důvěryhodní experti v refrakční chirurgii. Léčba dioptrické vady laserem zahrnuje individualizované odstranění dioptrií pomocí LASIKu femtosekundovým laserem, bezdotykovou chirurgií povrchové ablace nebo remodelací povrchu rohovky metodou fototerapeutické keratektomie.

Chirurgie čočky a katarakty

Kolem 40. roku života se začíná projevovat vetchozrakost, kdy naše vlastní čočka ztrácí svoji schopnost měnit optickou mohutnost při pohledu do blízka a do dálky, zaostřování (akomodace) je slabší a pacienti začínají potřebovat kromě brýlí do dálky i brýle na čtení.

Fakická nitrooční čočka

Díky sofistikovanosti dnešní refrakční chirurgie máme pro většinu pacientů, pro které laserování z nejrůznějších důvodů vhodné není, jinou možnost, jak je zbavit refrakční (dioptrické) vady, a to pomocí implantace fakické nitrooční čočky.

Léčba keratokonu

Keratokonus je ektatické onemocnění rohovky, které vede ke vzniku nepravidelného astigmatismu a postupnému zhoršování vidění. Důležitá je zejména včasná diagnóza a odpovídající léčba. K nejvýznamnější progresi onemocnění dochází v pubertě a kolem 20. roku věku.

Suché oko

Suché oko neboli „keratoconjunctivitis sicca“, ev. syndrom suchého oka vzniká jako následek nedostatku slz nebo jejich snížené kvality způsobující pacientům nepříjemné řezání či pálení, pocit unavených očí, nebo cizího tělesa v oku. Příčinou suchých očí mohou být celkové zdravotní problémy nebo jiná oční onemocnění. Ve všech případech se jedná o poškození slzného filmu, který tvoří ochrannou vrstvu na povrchu oka.

Sítnice

Onemocnění sítnice patří mezi závažnější onemocnění a pokud se neléčí, často vedou ke ztrátě zraku. Nejčastější příčinou praktické slepoty je věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD), u pacientů postižených cukrovkou I. nebo II. typu je to diabetická retinopatie.

Zelený zákal

Zelený zákal (glaukom) je onemocnění, které způsobuje poškození očního nervu. Nejčastější příčinou tohoto onemocnění bývá vysoký nitrooční tlak. Bez léčby může způsobit trvalé a závažné poškození zraku.

Tvrdé a hybridní kontaktní čočky

Naše klinika nabízí aplikaci pevných RGP (RGP z angl. rigid gas permeable – tvrdé plynopropustné čočky) a hybridních kontaktních čoček, které kompenzují nepravidelný tvar rohovky např. u keratokonu nebo jizev rohovky a pomáhají tak podstatně zlepšit kvantitu a kvalitu vidění.

brochure
Stáhněte si PDF brožuru Ellipse clinic

Tyto webové stránky využívají k zajištění funkčnosti stránek a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Další informace V pořádku