Fakická nitrooční čočka

Díky sofistikovanosti dnešní refrakční chirurgie máme pro většinu pacientů, pro které laserování z nejrůznějších důvodů vhodné není, jinou možnost, jak je zbavit refrakční (dioptrické) vady, a to pomocí implantace fakické nitrooční čočky. Nejčastějším důvodem je vysoká dioptrická vada, nestabilní nebo tenká rohovka. Výhodou je možnost korigovat i velmi vysoké vady, kdy se vidění zlepšuje velmi rychle po zákroku a zajišťuje vysokou kvalitu výsledného vidění. Představuje bezpečné a trvalé řešení, které je dlouhodobě stabilní a nevyžaduje žádnou další péči, ani nepřináší omezení v běžném životě. Je to zákrok reverzibilní, v případě potřeby čočku můžeme z oka odstranit nebo ji vyměnit za jinou.

Fakická čočka je tenoučká kontaktní čočka, která se vkládá dovnitř oka pacienta, do tzv. zadní komory – prostoru mezi duhovkou a vlastní čočkou. Je navržena tak, aby v oku fungovala společně s biologickou čočkou, před niž se implantuje. Pacient tedy má po operaci v oku dvě čočky – umělou fakickou a svou vlastní biologickou. Optické parametry fakické čočky jsou zjištěny při podrobném předoperačním vyšetření. Čočka je objednávána přímo u výrobce, tj. na míru pro každého pacienta, nelze ji implantovat někomu jinému.

Operační zákrok je bezbolestný, provádí se v místním znecitlivěním pod kapkami. Tato metoda je vhodná pro krátkozrakost i dalekozrakost, včetně možných kombinací s astigmatismem. Je možné ji použít také u pacientů s keratokonem, u kterých odstranění plné dioptrické vady pomocí laserové refrakční chirurgie není možné. Implantace fakické nitrooční čočky je elegantním řešením, jak tuto skupinu pacientů zbavit dioptrické vady.

Sjednat konzultaci
brochure
Stáhněte si PDF brožuru Ellipse clinic

Tyto webové stránky využívají k zajištění funkčnosti stránek a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Další informace V pořádku